Aizvien vairāk cilvēkiem strādājot  no mājām, ir uzlabojušās un parādījušās jaunas tendences mājas ofisā. Kad darbinieku skaits attālinātajā darba režīmā bija neliels, katrs pats pielāgojās darba vajadzībām. 

Mūsdienu informācijas un mārketinga pārbagātībā tiek piedāvāti unikāli un pielāgoti risinājumi jaunajam ‘mūsdienu darbiniekam’. 

Mūsdienīgs darbinieks

Ieskicējot mūsdienu tipiskā darbinieka prasības un profilu, var akcentēt:

 • Komforts strādājot mājas apstākļos 
 • Atbilstošs tehnoloģiskais risinājums
 • Ērta un ātra saziņa
 • Pielāgots darba laiks
 • Interesanta un aktivitātēm bagāta darba vide
 • Mūsdienīgu platformu un aplikāciju izmantošana
 • Nodrošināts darba aprīkojums mājās

Aktuāli mājas biroja jauninājumi

Jaunākās tendences attālinātā darba apstākļos izriet no darbinieka vajadzībām un prasībām, jo tad komanda var strādāt produktīvi un lietderīgi ieguldīt laiku un enerģiju veicamajos darba uzdevumos. 

Vislielākās pārmaiņas un aktualitātes parādījušās tieši tehnoloģiskajos risinājumos, kā arī izstrādātajās platformās un aplikācijās. Kādi ir mājas biroja darbiniekam nepieciešamie jauninājumi?

 1. Ergonomisks krēsls

Arī mājas apstākļos darbiniekam nepieciešams ērts krēsls, kas piemērots ilgstošai sēdēšanai un darbam pie datora. Ērts ergonomisks krēsls, kas paredzēts maksimālam jostas daļas atbalstam, palīdzēs mazināt muguras sāpes un ļaus koncentrēties. Ergonomikas pētījums atklāja, ka “darbinieki, kuriem tika piešķirts ergonomisks krēsls, visas dienas garumā ziņoja par mazāk negatīviem simptomiem un kopējo produktivitātes pieaugumu par 17,7%.”

 1. Ātrs internets

Stabils un ātrs interneta savienojums ir nepieciešams veiksmīgam darba procesam, lai netiktu kavēta darba izpilde vai liegta pieeja online sapulcei.

 1. Attālās darbavirsmas lietotne

Nepieciešams iegūt kādu failu no darba datora, bet visi dokumenti atrodas biroja datorā? Tad būs noderīga laba attālās darbvirsmas lietotne. Tas pats attiecas arī uz darbiniekiem, kuri pāriet pilna laika attālinātā režīmā, bet kuriem ir mājas darbvirsma. 

Šādas populāras lietotnes: TeamViewer, SplashTop, MS Remote Desktop, Apple Remote Desktop.

 1. Attālinātas saziņas lietotnes

Mājas darba režīmā bieži vien nepietiek ar Gmail un WhatsApp, jo ērtākas platformas, kā Zoom, MS Teams, Google Meetings izveidotas ērtām darba sapulcēm, individuāliem video zvaniem un pārrunām tiešsaistē, lai komunicētu ar darbiniekiem un partneriem visā pasaulē.

 1. Projektu un laika vadība

Kad pilnībā viss darbs jāorganizē no mājām, grūti iztikt tikai ar plānotāju. Mūsdienīgam darba formātam mājās, iespējams izmantot Basecamp – tās pamatfunkcijas ietver uzdevumu pārvaldību, ziņojumapmaiņu, sadarbību, failu koplietošanu, plānošanu, ziņošanu un universālu meklēšanas funkciju, kas padara visu viegli un ātri iegūstamu. Vēl ērtas lietotnes ir Monday, Asana un Trello – vienkārša lietotnes pārvaldība, kā tas notiek projekta vadībā, taču šī vienkāršība pierāda neticamu organizatorisko un uzdevumu pārvaldības spēku.

 1. Aizsargsistēma datorā

Kad mājas datorā nepieciešams uzglabāt un apskatīt darbam nepieciešamos failus, svarīgi nodrošināt sistēmu ar aizsargsistēmu vai augstu drošības līmeni. Datora īpašniekam jāpārliecinās, ka ierīce ir pareizi aizsargāta ar atjauninātu antivīrusu, ierīces šifrēšanu un ugunsmūri. 

 1. E-pasta šifrēšana

Vēl drošākam darba procesam, ja e-pastā jānosūta vai jāsaņem konfedicionāla informācija, nepieciešama e-pasta šifrēšanas programma. Jāpārbauda e-pasta politika, jo tajā izklāstīts, kas ir aizdomīgi ziņojumi un kā darbiniekiem ar tiem jārīkojas. Mimecast ir vispopulārākā Microsoft Exchange e-pasta pārvaldības un aizsardzības izvēle.

 1. Laika ietaupīšana

Automātiski iestatītas programmas palīdzēs publicēt vai ievietot ko darbinieka vietā, piemēram, tādi rīki kā IFTTT un Zapier ļauj automatizēt uzdevumus, pamatojoties uz aktivizētājiem, tūlītējai publicēšanai sociālajos tīklos, mājaslapā u.tml. 

 1. Saīsnes un īsceļu izmantošana

Šādas saīsnes arī ļaus nedaudz ietupīt laiku uz tehniskām darbībām. Rakstot e-pastus, izmantojiet, piemēram, TextExpander, kas pēc attiecīgo teksta saīsņu ievadīšanas paplašina visbiežāk izmantoto frāžu tekstu. Kā arī var izmantot programmas, kas palīdz atcerēties vai ģenerēt paroli, kā 1Password vai LastPass.

 1. Kafijas pauzes ar kolēģiem attālināti

Vienkārša aktivitāte, kas veicinās savstarpējo komunikāciju, kā arī ļaus atpūsties uz kādu brīdi un parunāties ar kolēģiem. Pieejamās aplikācijas un lietotnes nodrošinās kopīgu online kafijas pauzi, lai radītu kopības sajūtu. 

Efektīvs mājas birojs

Pilnveidots un izveidots birojs mājas apstākļos gan ārēji, nodrošinot pareizu apgaismojumu, galda virsmu, krēslu, gan iekšēji, nodrošinot datoru ar nepieciešamajām datorprogrammām, palīdzēs pielāgot darbu mājās pilnībā ofisa vajadzībām. Mūsdienās komunikācija un darbu veikšana ir iespējama attālināti, tāpēc svarīgi izmantot sniegtās iespējas tehnoloģisko risinājumu ziņā.